Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
До уваги суб"єктів господарювання
1 вересня 2017 року 14:50

«До уваги суб’єктів господарювання! Інформація Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Антимонопольним комітетом України (далі - Комітет) та територіальними відділеннями Комітету, у т. ч. й Луганським обласним територіальним відділенням Комітету (надалі - Відділення) у 2016 р. проведено дослідження на предмет дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції під час організації та здійснення діяльності з надання послуг тимчасового зберігання транспортних засрбів на автомобільних стоянках та майданчиках для паркування, у т. ч. розташованих у місцях масового скупчення людей (аеропорти, залізничні вокзали, автовокзали та інше) в обласних центрах.

За результатами отриманої у ході досліджень інформації виявлено, зокрема, наступне. Згідно із транспортною стратегією України на період до 2020 року до числа пріоритетів розвитку міського транспорту віднесено, з-поміж іншого, будівництво паркінгів і стоянок для автомобілів.

Відповідно до діючого законодавства, органи місцевого самоврядування мають право утворювати підприємства для утримання майданчиків для паркування. В органах місцевого самоврядування, який зазначене право не реалізує, виникає обов’язок - визначити на конкурсних засадах балансоутримувачів таких об’єктів благоустрою.

Органи місцевого самоврядування є уповноваженими суб’єктами, які в установленому порядку приймають рішення про організацію майданчиків для паркування, визначення місць їх розташування за окремими адресами та здійснюють інші необхідні дії, у тому числі пов’язані з переданням земельних ділянок у користування.

Вони наділені контрольними функціями у сфері здійснення господарської діяльності з утримання майданчиків для паркування. Такий контроль має здійснюватись як закомунальним підприємством, у разі його створення, так і за іншими балансоутримувачами
майданчиків для паркування, відібраними в установленому порядку. Органи місцевого самоврядування також є уповноваженими на встановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів або на прийняття рішення про безоплатність паркування. У разі платності користування майданчиків для паркування транспортних засобів відповідні тарифи мають бути економічно обгрунтованими.

Споживачами послуг зі зберігання транспортних засобів є особи, які розі транспортні засоби на спеціально відведених для організації та провадження діяльнос забезпечення зберігання транспортних засобів місцях. Учасниками ринку є надавачі послуг зі зберігання транспортних засобів - оператори, які здійснюють обладнання й утримання майданчика для паркування.

Оператором може бути комунальне підприємство, у разі його утворення органом місцевого самоврядування, або інший суб’єкт господарювання, визначений на конкурсних засадах, у разі відсутності такого комунального підприємства.

Отже, до повноважень міських, селищних, сільських рад віднесено:

  •  залучення на договірних засадах коштів і матеріально-технічних ресурсів юридичних та фізичних осіб для здійснення заходів з благоустрою населених пунктів.
  •  створення підприємства для утримання об'єктів благоустрою державної та комунальної власності; визначення на конкурсних засадах балансоутримувачів таких об'єктів.
  •  підготовка та затвердження переліку спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів.
  •  прийняття рішень про організацію стоянок та майданчиків для паркування автомобільного транспорту.
  •  організація та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних

засобів.

  •  затвердження переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів.
  • встановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування та ін.

В окремих регіонах України, у т.ч. й уЛуганській області, ринки послуг утримання майданчиків для паркування та забезпечення зберігання на них транспортних засобів не сформовані.

У процесі дослідження було виявлено, зокрема, такі проблемні питання:

  •  невиконання органами місцевого самоврядування повноважень, покладених на них законодавством, у сфері надання послуг паркування. Зокрема, це неприйняття рішень щодо відведення та затвердження переліку спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів; невизначення суб’єкта (комунального підприємства) для організації та утримання; непроведения конкурсів на визначення операторів з надання послуг користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів; відсутність належного контролю за здійсненням господарської діяльності з утримання майданчиків для паркування (як комунальним підприємством, так і іншими балансоутримувачами майданчиків); невстановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування.
  •  діяльність незаконних майданчиків для паркування.

Таке невиконання органами місцевого самоврядування власних повноважень у сфері послуг паркування призводить до: відсутності облаштованих майданчиків для паркування, наділення необгрунтовано широкими повноваженнями створених комунальних підприємств, відсутності конкуренції на ринку послуг утримання майданчиків для паркування та забезпечення зберігання на них транспортних засобів. Унаслідок цього не досягається мета здійснення благоустрою тієї чи іншої територіальної одиниці.

Зважаючи на викладене, для здійснення відповідної діяльності усім суб’єктам господарювання, які бажають стати операторами зазначеного ринку, необхідно звертатись до органу місцевого самоврядування вашого населеного пункту. У разі виникнення ускладнень гіри вирішенні даних питань пропонуємо звернутись із заявою до Відділення за адресою: просп. Центральний, 12, м. Сєвєродонецьк, Луганська обл., 93404».


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 20
візитів сьогодні: 3035
візитів всього: 585902