Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯД УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ про завдання по підготовці до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років
3 серпня 2017 року 08:15

Держенергонагляд України нагадує керівникам суб’єктів господарювання про особисту відпові-дальність щодо організації належної та своєчасної підготовки енергетичних господарств до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр., виконання у повному обсязі організаційних та технічних заходів, розроблених у відповідності до вимог «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду», що може гарантувати стале функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання в наступному опалювальному сезоні та сприяє попередженню технологічних порушень і аварій на енергетичному обладнанні в період проходження опалювального періоду.

За підсумками проведеної роботи з підготовки теплових господарств до опалювального періоду з метою визначення стану готовності джерел теплової енергії та споживачів до роботи в ОЗП, у відповідності до вимог «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду» їх власниками повинні бути створені відповідні комісії за участю державних інспекторів з енергетичного нагляду та проведені перевірки із складанням актів готовності у термін не пізніше 1 жовтня 2017 р.

Однак, одночасно з тим, не слід забувати про необхідність ефективного використання енергоносіїв як при виробництві теплової енергії та її транспортуванні, так і споживанні у місцевих системах. Тому завдання щодо реалізації техніко-економічної оптимізації схем теплопостачання, затверджуваних місцевими органами виконавчої влади, та оснащення загальнобудинковими приладами обліку систем теплоспоживання житлового фонду є пріоритетними.

Зокрема, Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» – третій з законодавчого пакету з енергоефективності підписаний Президентом України Петром Порошенком. Необхідний і важливий крок до зменшення енергоспоживання та сплати за комунальні послуги для кожної української родини. Мета Закону – перехід на 100% облік споживання теплової енергії, гарячої та питної води за допомогою лічильників, які повинні встановити постачальники послуг там, де вони відсутні в обмежені терміни, а саме: будинкові лічильники тепла протягом року, будинкові лічильники гарячої та питної води для нежитлових будівель протягом одного року, а для житлових будівель – протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом. При цьому, у споживача залишається право самостійно купити лічильники, надавши їх для встановлення, або самостійно обладнати свій будинок обліком. Після встановлення лічильника монополіст буде виставляти споживачу рахунки лише за реально спожиті ресурси.

Також, під час дії Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016р. № 1728-VIII, яким до 31 грудня 2017р. встановлюється мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, інспекцією Держенергонагляду здійснюються спільні з представниками підприємств і організацій моніторинги (оцінки) технічного стану і організації експлуатації теплових установок і мереж за зверненнями суб’єктів господарювання, на підставі чого надаються рекомендації та проводяться відповідні консультації щодо усунення виявлених недоліків.

У разі виникнення питань, пов'язаних з незадовільною підготовкою до осінньо-зимового періоду енергетичних господарств підприємств, організацій та установ регіону, Ви можете звертатися в Сєвєродонецьке відділення інспекції Держенергонагляду у Луганській області за адресою: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр. Гвардійський, 33, телефон/факс (06452) 5-48-25.

 

Сєвєродонецьке відділення інспекції Держенергонагляду у Луганській області


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 9
візитів сьогодні: 1910
візитів всього: 585599