Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Відділення виконавчої дирекції Фонду в місті Рубіжному інформує
6 червня 2017 року 10:22

ЯКОЮ МАЄ БУТИ МЕДИЧНА АПТЕЧКА НА ПІДПРИЄМСТВІ ТА У ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБАХ.

Аптечка домедичної допомоги (далі – аптечка) – це один з основних елементів охорони та гігієни праці на виробництві, що використовується для надання першої допомоги потерпілим безпосередньо на місці події.

Нормативні акти України не містять уніфікованого підходу щодо укомплектування аптечки на промислових об’єктах. Склад аптечки визначається кожного разу індивідуально, в залежності від особливостей діяльності компанії та виробничих факторів, що можуть вплинути на співробітників. При розміщенні аптечки слід дотримуватись наступних принципів, єдиних для всіх підприємств: аптечка повинна зберігатись у спеціальному сейфі або шафі на постійному робочому місці або переноситися у санітарній сумці, якщо місце роботи особи не є стаціонарним; всі співробітники мають бути проінформовані про місце зберігання аптечки, її склад та правила користування нею; доступ до аптечки повинні мати всі особи, які працюють в компанії. Як правило, аптечку слід розміщувати у місцях можливого скупчення людей, на травмонебезпечних дільницях робіт та інших територіях підвищеної небезпеки; медичний персонал або спеціально уповноважені особи здійснюють регулярну перевірку аптечки та відповідають за її стан і систематичне поповнення; забороняється відкривати герметичні упаковки, лікарські засоби, пенали з таблетками без необхідності; лікарські засоби, строк зберігання яких сплив, мають бути вчасно замінені; невикористані аптечки або медикаменти передаються на склад або підлягають знищенню в установленому порядку.

Якщо в діяльності підприємства використовується праця водіїв, то необхідно укомплектувати відповідні транспорті засобами аптечками автомобільної допомоги. На відміну від аптечок, що мають бути розміщенні на підприємстві, вимоги щодо складу та правил використання автомобільних аптечок визначені у ДСТУ 3691-2000 та наказі МОЗ від 07.07.1998 № 187 «Про перелік лікарських засобів, які мають бути у медичних аптечках першої медичної допомоги для пасажирських легкових з кількістю пасажирів до 9 осіб та вантажних транспортних засобів». В залежності від кількості пасажирів та типу транспортного засобу використовуються: Аптечка медична автомобільна (АМА-1) призначена для автомобілів, які мають до восьми включно сидячих місць, крім сидіння водія, та колісних тракторів. Аптечка медична автомобільна (АМА-2) призначена для транспортних засобів з кількістю сидячих місць, крім сидіння водія, більше восьми. Комплект кожної із зазначених аптечок повинен містити два набори медичних інструментів: аварійний та функціональний, що зберігаються в окремих герметично захищених пакетах. На пакети наноситься позначка із зазначенням призначення АМА-1 чи АМА-2 та номера набору, а також перелік та кількість медичних засобів та інструментів у пакеті. Автомобільна аптечка має бути розміщена або у спеціально відведеному місці, визначеному виробником, або в іншому легкодоступному місці автомобіля, у випадку, коли конструкцією транспортного засобу спеціальне місця не передбачено.

Пам’ятайте, що життя людини є найвищою цінністю!

 

Мясоєдова М.С., страховий експерт з охорони праці
 відділення виконавчої дирекції Фонду в місті Рубіжному
 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 6
візитів сьогодні: 2223
візитів всього: 581709