Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Україна вишивана
24 травня 2017 року 12:08

 

Моя вишиванко, червона калино,
Ти символ Вітчизни з прадавніх віків.
Моя вишиванка – душа України
І зірка яскрава для дочок – синів.

 

Для педагогів та вихованців Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді 18 травня стало визначним днем. Адже до нас в рамках Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї, вольній, новій…» завітали літературні митці з різних куточків України. Серед них Володимир Ткаченко (Черкаси), Леся Степовичка (Дніпро), Ганна Арсенич-Баран (Чернігів), Василь Портяк (Київ), Леонід Логвиненко (Харків), Олексій Неживий (Луганськ, Полтава). А також Леся Низова, донька письменника, члена Національної спілки письменників України Івана Низового, члени Луганського обласного відділення Національної спілки письменників України Надія Половинка (Кошель), Сергій Кривоніс. Крім того, на святі були присутні начальник відділу культури, молоді та спорту Сидорчук В.П., методисти міського методичного кабінету Рубіжанської міської ради Левицька Л.С., Сич М.А., депутати Рубіжанської міської ради Коваленко І.П., Чапова Л.О., волонтери БФ Олександра Романовського.

Гуртківці охоче підтримали ідею присвятити зустріч з гостями Всесвітньому дню вишиванки, який відзначався в цей день та підготувати літературно-мистецький захід «Україна вишивана». Свято розпочалося ліричним танцем у виконанні танцювального колективу СШ № 10 «Криниця» (керівник Малютіна І.Б.). Вихованці та педагоги Центру гостинно привітали гостей духмяним короваєм. Ведучі Едуард Старіков та Олеся Письменна розповіли про історію свята вишиванки, про створення унікальної експозиції «Моя рушникова країна», яка є гордістю міста та справжньою візитівкою закладу.  Богдан Смалій, Дар'я Якуба, Валерія Барикіна, Марія Овчаренко, Тетяна Криштопа та найменша учасниця свята Софійка Хмельницька читали проникливі вірші. Гучними оплесками присутні вітали чудових вокалістів Дар’ю Никитенко, Карину Луніну, Михайла Михайленка.

Потім всі зібралися на майданчику біля Центру та випустили у небо білих голубів – як символ миру та єдності нашої країни. Волонтери БФ Олександра Романовського Голуб С.С. та Титова О.М. подарували представникам мистецтва чудовий торт. Гості залишали наш заклад із впевненістю, що майбутнє України – у надійних руках, і що невеличке місто Рубіжне міцно стоїть на захисті українських традицій та звичаїв.

Та на цьому свято не завершилося. За ініціативи волонтерів благодійного фонду Олександра Романовського, управління освіти Рубіжанської міської ради та Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді відбувся флеш-моб «Моя вишивана країна». Не дивлячись на дощ, біля міського палацу культури зібралася молодь у яскраво розшитих сорочках, а також всі, хто любить українську вишиванку, шанує національні традиції.

У заходу долучися учні загальноосвітніх навчальних закладів, медичного університету, громадські організації, мешканці міста. І знов лунали улюблені пісні «Два кольори», «Україна-вишиванка», «Червона рута» у виконанні Дар’ї Никитенко та Карини Луніної; нікого не залишили байдужими вірші про вишиванку, які читали наші гуртківці. Порадував неперевершеним виступом і вокально-хореографічний колектив «Ладусі» (керівник Олена Ханенко) міського палацу культури (директор Бережна А.В.). Потім усі присутні розгорнули величезний прапор України та разом заспівали Державний Гімн.

Тож памятаймо, що народна вишивка – це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання – не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням.

Ми щиро вдячні депутатам Рубіжанської міської ради Коваленко І.П. та Чаповій Л.О., які підтримали святковий настрій артистів різноманітними смаколиками. Висловлюємо подяку Хмельницькому Владиславу за музичний супровід заходів. А також педагогічному колективу СШ № 10 (директор Морозко С.Є.) за допомогу в організації свята.

 


 

 

 

 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 11
візитів сьогодні: 1472
візитів всього: 599705