Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
«Чия правда, чия кривда, і чиї ми діти…»
19 травня 2017 року 14:31

 

18 травня в музеї української культури і побуту Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму відбулася зустріч в ході Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій», яке проводиться в Україні з 1981 року. Цього року естафету прийняла Луганщина.

І в гостях у студентів, учнів і викладачів побували: Василь Васильович   Портяк — український прозаїк і кінодраматург, автор сценаріїв фільмів: «Меланхолійний вальс», «Нам дзвони не грали, коли ми вмирали», «Вишневі ночі», «Чия правда, чия кривда», «Нескорений», та інших; Леонід Андрійович Логвиненко – Заслужений журналіст України. Автор поетичних збірок і прозових книг, присвячених темам історичної пам’яті і сучасності; Володимир Тарасович Ткаченко, який приїхав до нас з батьківщини Шевченка – Черкащини, – голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, автор кількох гумористичних збірок, кіносценаріїв «Кіт з капустою» та «Московський Клондайк», лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

День 18 травня  поєднує в собі кілька знакових дат і подій. По-перше, це трагічна дата  - День скорботи і пам’яті жертв депортації кримсько-татарського народу. Тому о дванадцятій годині присутні перервали зустріч і вшанували пам'ять жертв депортації Хвилиною мовчання.

Також цього дня відзначається Міжнародний день музеїв, тому цю творчу зустріч письменників з молоддю  вирішили провести саме в музеї технікуму.

І молоде, але дуже яскраве і символічне свято – День вишиванки!

До цього свята у фойє технікуму було підготовлено виставку художньої вишивки, де демонструвалися рушники, серветки, вишивані картини, виконані студентами та співробітниками технікуму або ті, що зберігаються в їхніх родинах. Велику роботу з популяризації народно-ужиткового мистецтва проводять викладач Ольга Миколаївна Левчук і майстер виробничого навчання Ірина Вікторівна Шаблієнко.

Наших  гостей в стінах Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму привітала його директор Юлія Борисівна Коваленко.

Далі студентки групи М-16-1 і викладачі Наталія Вікторівна Балабанова і Оксана Вікторівна Люрай в українській світлиці, оформленій в музеї, підготували літературно-театралізоване свято «Чарівна краса вишиванки».

Колоритні вечорниці, на яких дівчата і співали, і розказували цікаві легенди про вишиванку, і читали вірші, до глибини душі зачепили присутніх в залі. Вкотре ми захоплювалися артистичними здібностями Олександри Полікарпової, Віолетти Пужко, Ірини Шаповал, Антоніни Карасюк, Анжели Дубицької, Владислава Черкасова. А чудовим жіночім голосам студентки Олени Козловської, викладача Тамари Олександрівни Острікової, бухгалтера Олени Анатоліївни Радькової підспівував увесь зал. З «Піснею про рушник» виступив студент групи Тх-16 Олег Свілогузов. 

Далі відбулося безпосереднє спілкування аудиторії з сучасними, поки що не хрестоматійними, але дуже харизматичними письменниками. Питання чия правда, чия кривда і чиї ми діти постає перед українцями не вперше в історії.  І кожен з гостей мав свою відповідь, але всі зійшлися в одному: ми- діти України, і, незважаючи на всі негаразди, ми маємо бути єдиними!

Нашим студентам нечасто випадає нагода поспілкуватися з творчими людьми з інших регіонів України, тому реакція на виступи гостей була щирою і емоційною.

Колектив технікуму із великим задоволенням взяв участь в цьому святі і щиро вдячний організаторам і гостям за таку позитивну творчу зустріч.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 15
візитів сьогодні: 1792
візитів всього: 585163