Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Рубіжанська ОДПІ  інформує
11 квітня 2017 року 08:19

 

Рубіжанські податківці долучилися до дня довкілля

 

Щороку навесні працівники Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області долучаються до Всеукраїнського дня довкілля.

Податківці із задоволенням навели лад на внутрішній та прилеглій території, , впорядковували газони, виносили сміття.

Загалом прибрано 0,225 га прилеглих територій, вивезено понад 3,6 кубів сміття, ліквідовані  несанкціоновані смітники.

Такі спільні заходи не лише згуртовують колектив, а й сприяють розумінню того, що довкілля потрібно зберігати у чистоті щоденно

Чиста територія – запорука гарного настрою та вклад в добробут міста Рубіжне і Кремінського району.

 

Платниками Рубіжанської ОДПІ до держбюджету сплачено понад 1,6 млн гривень військового збору

 

„За підсумками січня-березня 2017 року з легальних доходів платників податків держбюджету спрямовано понад 1,7 млн грн.. військового збору. Це на 382,3 тисяч гривень більше проти планового завдання ”, - повідомив в.о. начальника Рубжанської ОДПІ Головного управління ДФС у Луганській області Андрій Забровський . 

Відтак,  кожен працюючий повинен розуміти, що саме його легальна зарплата – це не лише гарантований державою соціальний захист, а й така важлива в нинішніх реаліях допомога українській армії.  Платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких доходів, крім заробітної плати інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться орендна плата, виграш в державну та недержавну грошову лотерею, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші доходи.  Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.  Посадовець також нагадав, що з 1 січня 2017 року розпочалася кампанія декларування доходів. Тому громадянам, котрі в минулому році отримували доходи, з яких не сплачено ПДФО, необхідно обов’язково завітати до Центру обслуговування платників, подати декларацію, а фахівці інспекції допоможуть визначити належні до сплати ПДФО та військовий збір. Доходи, з яких у минулому році не було сплачено податку на доходи фізичних осіб, обов’язково треба декларувати – це додаткові кошти задля підтримки національного війська.

 

Рубіжанські роботодавці спрямували до Зведеного бюджету  50 мільйонів гривень ПДФО

            За січень-березень 2017 року працедавці на території обслуговування  Рубіжанської ОДП ( м. Рубіжне та Кремінський район) перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 38,1 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб. Це на 21 мільйон гривень більше торішнього показника. Про це повідомив в.о. начальника Рубіжанської ОДПІ Андрій Забровський.

            У місцеві бюджети сплачено 40,6 мільйона гривень ПДФО.  Окрім того, півтора мільйона гривень спрямовано до державного бюджету. Основними чинниками росту сплати ПДФО є підвищення законодавчо встановленого рівня оплати праці та детінізація  трудових відносин – зазначають у Рубіжанській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області.

            До кінця деклараційної кампанії - 2017 залишилось менше місяця!

 

            Рубіжанська ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області  нагадує, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік – 3 травня 2017 року.

         Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає:

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання у дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

- при отриманні іноземних доходів;

- в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

 

 

У «ЗІР» функціонує розділ «Електронний цифровий підпис»

 

Рубіжанська  ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області інформує, що в електронному сервісі Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) «Загальнодоступний інформаційно - довідковий ресурс» («ЗІР») з’явився розділ «Електронний цифровий підпис».

 Цей розділ містить:

 -     актуальні запитання щодо послуг електронного цифрового підпису;

 - інформацію щодо Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) за посиланням www.acskidd.gov.ua;

 -  місцезнаходження та режим роботи відокремлених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС за посиланням www.acskidd.gov.ua/contacts;

 - можливість переходу до усіх запитань-відповідей за напрямком «Електронний цифровий підпис».

         Нагадуємо, що скористатись електронним сервісом «ЗІР» можна на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС або за посиланням http://zir.sfs.gov.ua

 

Відповідальність за не подачу декларації про майновий стан і доходи поважних причин

 

             В Рубіжанській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області ,що відповідно до п. 179.4 ст. 179 ПКУ платники податку звільняються від обов'язку подання податкової декларації в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розділом IV ПКУ.

Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені ч. першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (у т.ч. при реалізації права на податкову знижку).

 

            До уваги платників ПДВ ! У квітні 2017 року платники ПДВ звітують за новою формою декларації з ПДВ

 

Фахівці Рубіжанської ОДПІ нагадали,що Наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2016 № 276 внесено зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість та уточнюючого розрахунку до неї, які затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21.

Подання податкової звітності за новою формою вперше здійснюється за звітний період березень 2017 року (граничний термін подання 20 квітня 2017 року), І квартал 2017 року (граничний термін подання 10 травня 2017року - у травні 2017 року).

Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, зі змінами внесеними Наказом № 276, подається починаючи з 01 квітня 2017 року.

З таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 101.20).

 

            За якими критеріями ДФС буде блокувати реєстрацію ПН/РК в ЄРПН

 

            В Рубіжанський ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області повідомили нагадали, що з 1 квітня 2017 року згідно з п. 201.16 ПКУ в тестовому режимі розпочинає роботу система зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН. 

В проекті наказу від Мінфіну викладено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Об’єктом контролю є операція з поставки товарів (робіт, послуг), наслідком якої стало подання податкової накладної/розрахунку коригування, які реєструються в ЄРПН.

Контроль здійснюється у випадку, окрім:

- податкова накладна що реєструється платником в ЄРПН реєструється на покупця – особу не зареєстровану платником податку;

- податкова накладна що реєструється платником до ЄРПН складена за операцією з постачання товарів/послуг, які оподатковуються за ставкою визначеною у підпункті “б” пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України;

- сума податку на додану вартість зазначена в зареєстрованих платником податків в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування у поточному місяці з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування становить менше 50 тисяч гривень та керівник такого платника є особою, що займає аналогічну посаду менше ніж у чотирьох платників податків;

- загальна сума сплачених у 2016 році на позабюджетні рахунки до фондів соціального та пенсійного страхування сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та до зведеного бюджету податків та зборів, окрім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товару на митну територію України, платником, яким подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в ЄРПН, становить більше 5 мільйонів гривень (використовується з 01.07.2017 по 01.01.2018);

- відношення суми сплачених на позабюджетні рахунки до фондів соціального та пенсійного страхування сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та до зведеного бюджету податків та зборів, окрім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товару на митну територію України, платником, яким подано податкову накладну/розрахунок коригування за останні 12 місяців, до обсягу постачання, зазначеного в зареєстрованих платником в ЄРПН податкових накладних за останні 12 місяців, становить більше 0,08 та сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних у поточному місяці з урахуваннях поданої податкової накладної/розрахунку коригування, не перевищує найбільшу місячну суму податку на додану вартість у податкових накладних, зареєстрованих платником в ЄРПН за останні 12 місяців, помножену на 1,3.

Визначений об’єкт контролю перевіряється на відповідність критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Згідно в проектом, Критеріями, достатніми для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, є:

- відношення середньомісячної суми сплачених на позабюджетні рахунки до фондів соціального та пенсійного страхування сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та до зведеного бюджету податків та зборів, окрім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товару на митну територію України, платником, яким подано податкову накладну, за останні 12 місяців до обсягу постачання зазначеного в зареєстрованих платником податків в ЄРПН податкових накладних у поточному місяці з урахуванням поданої податкової накладної, у випадках коли є факти невідповідності кількості/обсягів або відсутності придбання товару/отримання послуги при фактичній реалізації такого товару/послуги (з урахуванням наявних показників таблиці платника податків) та переважання в податковому кредиті кодів УКТ ЗЕД товарів,  зазначених у додатку 2 до цього наказу (Таблиця потенційно замінних/підмінних товарів (код УКТ ЗЕД) під час господарських операцій) (більше 20 відс.), становить менше 0,2;

відсутність документів, які засвідчують право суб’єкта господарювання на провадження певного виду діяльності (дозвільні документи, ліцензії на здійснення відповідної діяльності, які відповідно до законодавства передбачені для виробництва або реалізації цих товарів/послуг) стосовно товарів/послуг, які зазначено у податковій накладній/розрахунку коригування. Здійснюється перевірка відповідності кодів УКТ ЗЕД/кодів послуг, визначених у податковій накладній, яка реєструється в ЄРПН визначеним кодам УКТ ЗЕД/кодам послуг, за якими обов’язково має бути наявність у платника дозвільних документів, ліцензій на здійснення відповідної діяльності (за реквізитами документів дозвільного характеру з урахуванням терміну їх дії);

- посадову особу платника податків – юридичної особи чи платника податків – фізичну особу визнано судом винним у скоєні злочину, передбаченого статтями 205 або 209 Кримінального кодексу України, якщо судимість за цей злочин не було погашено або знято;

- відношення сум податку на додану вартість вказаних в зареєстрованих платником податків в ЄРПН розрахунках коригування для покупців – не платників податку у поточному місяці з урахуванням поданого розрахунку коригування до суми податку на додану вартість сплаченого до зведеного бюджету, окрім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товару на митну територію України, у місяці, за який надано такі розрахунки коригування, більше 0.2.

Крім того, проектом Наказу визначено Перелік документів, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН:

- договори (зовнішньоекономічні контракти) з додатками, листування з контрагентами, митні декларації;

- первинні документи щодо постачання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи;

- розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

- рахунки-фактури (інвойси), акти приймання - передачі, надання послуг, накладні;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності тощо), наявність яких передбачена  договором або законодавством;

- документальне підтвердження наявності трудових ресурсів, матеріально-технічних і технологічних можливостей для здійснення господарських операцій.

У разі прийняття, цей наказ набирає чинності з 01 липня 2017 року, з 01 квітня 2017 року діє тестовий режим.

Комісія ДФС приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації, керуючись Постановою від 29 березня 2017 р. № 190.

 

              Довідники податкових пільг оновлено

 

Рубіжанська ОДПІ Головне управління ДФС у Луганській області звертає увагу, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) затверджено станом на 01.04.2017:

- Довідник №82/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;

- Довідник №82/2 інших податкових пільг.

У цих Довідниках надано перелік пільг із зазначенням їх кодів та термінів дії з податку на прибуток підприємств; податку на додану вартість; з плати за землю; з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; по акцизному податку з ввезених на митну територію України та з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції); з місцевих податків та зборів; по державному миту.

Дані зазначених Довідників використовуються платниками під час заповнення звіту про суми податкових пільг, форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233 «Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг».

Довідники пільг розміщені на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html

 

            Механізм розстрочення «імпортного» ПДВ оприлюднений

 

Рубіжанська ОДПІ ГУ  ДФС у Луганська  області інформує про те, що з 31 березня п.р. (дня оприлюднення в «Урядовому кур’єрі») набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 р. №196, яка установлює порядок надання розстрочення сплати ПДВ під час ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту деякого обладнання, а саме:

- тільки верстатів для обробки дерева, що класифікуються за кодами товарної позиції 8465 згідно з УКТЗЕД;

- сушарок для деревини, що класифікуються у товарній підкатегорії 8419 32 00 00 згідно з УКТЗЕД;

- пресів для виробництва деревностружкових або деревноволокнистих плит, що класифікуються у товарній підпозиції 8479 30 згідно з УКТЗЕД, які ввозяться для використання у деревообробному виробництві;

- обладнання (його частин), що класифікується у товарних підкатегоріях 8421 39 20 00, 8422 30 00 99, 8422 90 90 00, 8428 20 20 00, 8428 20 80 00, 8477 10 00 00, 8477 20 00 00, 8477 30 00 00, 8477 40 00 00, 8477 59 10 90, 8477 90 80 00, 8480 71 00 90 згідно з УКТЗЕД, для виробництва тільки медичних виробів.

 

Розстрочення сплати ПДВ (рівними частинами) надається за заявою платника податку на строк до 36 календарних місяців без нарахування процентів та пені, визначених пунктом 129.5 статті 129 Податкового кодексу України.

У разі нецільового використання устаткування та обладнання, ввезених на митну територію України з отриманням розстрочення сплати податку на додану вартість, платник податку зобов'язаний сплатити податкові зобов'язання за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, у сумі, розрахованій як позитивна різниця між сумою податку на додану вартість, що мала бути сплачена із зазначених операцій у момент ввезення таких товарів, та фактично сплаченою сумою, а також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку виходячи із 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день сплати податкового зобов'язання, за період з дня ввезення таких товарів до дня збільшення податкового зобов'язання.

 

 З початку року  в Центрах обслуговування платників  Рубіжанської ОДПІ надано 2382  адміністративні послуги

 

            Найбільшу питому вагу (57%) серед наданих адміністративних послуг має послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки - 1362 послуги. Надано 318 послуг реєстрації обліку доходів і витрат платникам єдиного податку. Надано також 151 послуга з реєстрації книги обліку розрахункових операцій, та 177 послуг з надання витягу з реєстру платників єдиного податку.

            Повний перелік адміністративних послуг, які надаються територіальними органами ДФС, можна переглянути на інформаційних стендах Центрах обслуговування платників  м. Рубіжне та м. Кремінна).

            У Центрах обслуговування також можна подати звітність при наявності ключів електронного підпису отримати консультації про заповнення декларації про майновий стан та доходи.

            Фахівці ОДПІ нагадують, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року. Останній день подання декларації - 03 травня 2017 року.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 9
візитів сьогодні: 1839
візитів всього: 585166