Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві повідомляє
30 березня 2017 року 08:18

 

24.03.2017 року в офісі ТОВ НВФ «МІКРОХІМ» відбувся семінар на тему: «Охорона праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин».

На семінарі були присутні заступник начальника Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області - Кленнікова В. М., головний державний інспектор відділу державного нагляду в хімічній промисловості управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області - Міков В. Г., страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Рубіжному Луганської області - Мясоєдова М. С., начальник відділу охорони праці та персонал ТОВ НВФ «МІКРОХІМ».

Під час семінару головний державний інспектор Міков В. Г. розповів присутнім про основні правила охорони праці під час експлуатації електронно- обчислювальних машин та пов’язані з цим дії на працюючих шкідливих та небезпечних виробничих факторів. Для створення безпечних умов праці на робочому місці треба розглядати та опрацьовувати наступні питання:

-     виконання правил експлуатації ЕОМ;

-     санітарно-гігієнічні вимоги до приміщень та обладнання робочих місць користувачів ЕОМ;

-     умови праці осіб, які працюють з ЕОМ;

-     організація робочого місця користувача ЕОМ.

Основними нормативно-правовими актами з охорони праці, що регламентують вимоги безпеки є «Правила охорони праці під час роботи експлуатації електронно- обчислювальних машин», «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», «Правила пожежної безпеки». Користувачам ЕОМ потрібно неухильно дотримуватися вимог цих НПАОП.

Також головний державний інспектор проінформував присутніх про те, що Міжнародна організація праці оголосила тему Всесвітнього дня охорони праці 2017 року — «Оптимізація, збір та використання даних з охорони праці: зміцнення основ культури профілактики».
З метою підготовки та проведення заходів з нагоди відзначення Дня охорони праці Головне управління Держпраці у Луганській області видало наказ «Про забезпечення належної організації та проведення Дня охорони праці у 2017 році». Під головуванням начальника Головного управління Держпраці у Луганській області створено Організаційний комітет.

Фахівцями Головного управління розпочата робота з підприємствами, організаціями та установами щодо привернення уваги працівників до питань безпеки та гігієни праці на робочому місці, запропоновано керівникам підприємств розробити відповідні заходи. На основі пропозицій, що надходять від підприємств, профспілок та громадських організацій складається узагальнений робочий план заходів з проведення в Луганській області квітневого місячника, присвяченого Дню охорони праці. Найбільш повну і оперативну інформацію з питань охорони праці можна отримати на сторінках Держпраці України або Головного управління в інтернеті та фейсбуці.

Одним із головних питань зустрічі, був аналіз стану виробничого травматизму за 2016 рік та проведення профілактичних заходів з метою недопущення зростання нещасних випадків та професійних захворювань.

На семінарі страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Рубіжному Мясоєдова М. С. підвела підсумки роботи та проаналізувала стан виробничого травматизму і профілактичної роботи по запобіганню нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на підприємствах, організаціях та установах м. Рубіжного. Протягом 2016 року до відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Рубіжне Луганської області надійшло 11 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, в яких постраждало 11 осіб, у т. ч. 1 - смертельно, 2 - випадки з можливою інвалідністю. Порівняно з 2015 роком, кількість нещасних випадків збільшилася з 7 до 11. Нещасні випадки сталися під час пересування потерпілих, незастосування засобів індивідуального захисту, порушення та невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

Все це відбувається з-за того, що на підприємствах недостатньо проводиться підготовка фахівців, оскільки майже всі нещасні випадки, в тому числі з важкими наслідками трапляються через необізнаність працюючих з правилами виконання робіт, несвоєчасне проведення навчання і перевірки знань, а також низький рівень трудової дисципліни, обумовлений відсутністю економічних стимулів при впровадженні норм і правил охорони праці і застосування дієвих економічних санкцій за їх порушення. Згідно аналізу травматизму можна зробити висновок, що серед причин нещасних випадків переважають організаційні причини. Найпоширенішими організаційними причинами стали невиконання вимог інструкцій. З психофізіологічних причин переважає особиста необережність.

У 2016 році зареєстрований 1 випадок невиробничого травматизму на ТОВ «Науково-виробнича фірма "МІКРОХІМ" - (природна смерть на виробництві).

Доповнив доповідь страхового експерта головний державний інспектор Міков В. Г., розглянувши окремі нещасні випадки що сталися на підприємствах м. Рубіжне, акцентував увагу керівників та робітників на сумлінному виконанні своїх трудових обов'язків.
По закінченню засідання прийнято рішення щодо посилення нагляду за дотриманням працівниками ТОВ НВФ "МІКРОХІМ" вимог безпеки під час роботи з ЕОМ, своєчасно проводити інструктажі та медичні огляди працюючим з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин, поширювати інформацію у трудовому колективі про наслідки порушень вимог безпеки при роботі з ЕОМ. Також запропоновано провести роз’яснювальну роботу з працівниками підрозділів про причини і наслідки нещасних випадків, які сталися останнього часу.

Довести до працівників ТОВ НВФ "МІКРОХІМ" в рамках проведення дня охорони праці під гаслом "Оптимізація, збір та використання даних з охорони праці: зміцнення основ культури профілактики" інформацію про важливість і необхідність достовірних даних для визначення пріоритетів та удосконалення профілактичних програм.

 

Мясоєдова М.С., страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Рубіжному


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 8
переглядів: 10
візитів сьогодні: 2797
візитів всього: 598842