Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Вплив профілактичних заходів на рівень виробничого травматизму
13 березня 2017 року 14:42

 

«Як показує досвід, безпека праці є основною гарантією стабільності та якості будь-якого виробництва. До того ж відсутність нещасних випадків позначається на професійній активності працюючих, на моральному кліматі в колективі, а, отже, і на ефективності та продуктивності праці, скорочує витрати на пільги та компенсації за роботу в шкідливих та небезпечних для здоров'я умовах. Вчасно проведені профілактичні заходи не лише зекономлять чималі кошти страхувальників, а головне убезпечать працюючих від травм і каліцтва. А, отже, збережуть їхнє здоров'я і життя.

Працівниками робочих органів виконавчої дирекції Фонду у Луганській області велика увага приділяється проведенню профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаних умовами праці.

Сьогодні страхові експерти з охорони праці більше уваги приділяють пропаганді, аби донести до свідомості кожного роботодавця та працівника необхідність бути пильним і дбати про безпеку праці на своєму підприємстві та кожному робочому місці.

Результативна робота з профілактичної діяльності не може бути досягнута без налагодження тісної співпраці з усіма соціальними партнерами, органами законодавчої і виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Налагоджена тісна співпраця з органами Держпраці. 

Страховими експертами з охорони праці робочих органів Фонду взято стовідсоткову участь у розслідуванні усіх нещасних випадків та професійних захворювань. Взято участь у роботі комісій підприємств з перевірки знань з питань охорони праці працівників та прийняття в експлуатацію виробничих об'єктів.

Надано допомогу при формуванні  особових справ потерпілих.

На факти несвоєчасного повідомлення, або приховування нещасних випадків складено протоколи про адміністративне правопорушення.
В 2016 році страховим експертом з охорони праці виконавчої дирекції Фонду у м Рубіжному надано 40 консультацій з питань охорони праці, загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків та консультацій щодо оформлення актів форми Н-5, Н-1. Взято участь у проведенні 10 семінарів, 32 нарад та 4 «круглих столів».

Здійснено 12 публікацій у засобах масової інформації, 17 виступів на місцевих радіоканалах. Здійснено заходи звірки з лікарняними закладами щодо виявлення прихованих нещасних випадків та проходження медоглядів певними категоріями працівників. Вивчено позитивний досвід профілактичної роботи на 14 підприємствах області, у 64 випадках взято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на підприємствах, взято участь в роботі 62 комісій з питань охорони праці підприємств, у 23 випадках надавалась допомога у розробленні нормативних актів про охорону праці, в 10 випадках брали участь у розробленні профілактичних заходів, механізмів їх реалізації, впровадження їх на підприємствах страхувальників, внесення пропозицій щодо підвищення безпеки виробництва. Розповсюджено 248 примірників нормативних актів з охорони праці, журналів, плакатів, іншої нормативно-довідкової літератури з охорони праці та загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань.

У 2016 році порівнянні з 2015 року кількість страхових нещасних випадків по Луганській області зросла на 8,1% (з 123 до 133), смертельного травматизму зменшилась у 1,5 рази ( з 12 до 8 випадків). Кількість профзахворювань зросла в 2,5 рази (з 19 до 48).

 

Мясоєдова М.С., страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Рубіжному

 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 8
переглядів: 6
візитів сьогодні: 3104
візитів всього: 598845