Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Рубіжанська ОДПІ інформації 
21 лютого 2017 року 15:25

 

Щодо оподаткування  подарунків, яка не оподатковується податком на доходи фізичних осіб з 01.01.2017 

В Рубіжанській ОДПІ  повідомили, що Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», який набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни до Податкового кодексу України. 

Відповідно до підпункту 165.1.39 пункту 165.1 статті 165 розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу, вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу у разі, якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. 

Нагадуємо, що мінімальна заробітна плата, встановлена Законом України від 21.12.2016 р. № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік», у 2017 р. становить 3 200 грн. 

 

Неприбуткові організації повинні подавати фінансову звітність 

Фахівці Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області роз’яснили,що для  неприбуткових установ та організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст 133 Податкового кодексу встановлено річний звітний період для подання Звіту про використання доходів (прибутків)неприбуткової організації. 

Форма такого Звіту затверджена наказом МФУ від 17.06.16 №553. 

Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п.133.4 ст. 133 Податкового Кодексу, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річну фінансову звітність. 

Фінансова звітність, що складається та подається неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, є додатком до звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід'ємною частиною. 

Таким чином, неприбуткові підприємства, установи та організації разом зі звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2016 рік подають до фіскального органу річну фінансову звітність. 

Для професійних спілок, їх об'єднань й організацій профспілок передбачено подання Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації лише в разі порушень вимог п. 133.4 Податкового кодексу. Така норма вперше застосовуватиметься за результатами звітування за 2016 рік. 

Зазначені норми передбачені пп. 133.4.7 ст. 133 та п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України. 

 

Про декларування доходів на брифінгу з керівником Рубіжанської ОДПІ 

В.о. начальника Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області Андрій Забровський поінформував присутніх представників місцевих ЗМІ про те, що впродовж минулого року декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, подали 1830 платники Рубіжанської ОДПІ , в т.ч. 1650 декларантів після перерахунку сплатили 1901,3 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб. Ще  180 декларантів, котрі прозвітували про доходи з метою отримання податкової знижки, отримали 372, 8 тис.грн. 

Посадовець нагадав, кампанія декларування доходів громадян триває з 1 січня  до 1 травня. У січні про свої минулорічні статки повідомили 54 громадянина.. Задекларовані ними доходи склали 2,4 млн  грн., з них  рубіжани подали 16 декларацій на суму 782 тис.грн., жителі Кремінщини 1597 тис. грн.  Із задекларованих доходів до сплати підлягає  44 тис. грн. військового збору та  134 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб»,-  зазначив керівник. 

Посадовець акцентував увагу на особливостях цьогорічного  деклараційного процесу. Зокрема, звернула увагу, що громадяни, які у 2016 році отримували доходи, з яких при їх виплаті не був сплачений податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до органу державної фіскальної служби за податковою адресою, тобто, за місцем реєстрації згідно з паспортними даними. Декларація подається до 1 травня поточного року. 

Окрім обов’язкового подання декларації, фізичні особи мають право подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого до бюджету податку на доходи фізичних осіб. В цьому випадку декларація подається упродовж  2017 року. 

Подати декларацію до 1 травня поточного року зобов’язані громадяни, які отримали у 2016 році доходи за договорами дарування (успадкування), доходи від здавання майна фізичним особам в оренду, доходи від операцій з продажу рухомого або нерухомого майна, доходи від реалізації сільськогосподарської продукції, іноземні доходи, інші доходи, що не оподатковувались при виплаті, доходи, отримані від надання різного виду послуг фізичним особам , в т.ч. послуги репетиторів, нянь, акторів тощо. 

Щоб використати своє право на податкову знижку, громадяни можуть подавати декларацію про доходи до 31 грудня 2017 року. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом 2016 року фізичною особою – платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). До таких витрат відносяться : частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом; суми коштів або вартість майна, переданих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям,  суми коштів, сплачених  на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти; суми витрат на сплату страхових платежів та пенсійних внесків; суми оплати допоміжних репродуктивних технологій; суми оплати вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита; суми коштів, сплачених у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива; суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним. 

Посадовець запросив   мешканців м Рубіжне   у зручний для них час (з 9-00 год  до 18-00 год з понеділка до п’ятниці, в суботу з 9-00год від 13-00 год), відвідати Центр обслуговування платників Рубіжанської ОДПІ  ГУ ДФС у Луганській області  (м. Рубіжне,  вул. Менделєєва  14б,  1 поверх та Центр обслуговування платників Кремінського відділення  Рубіжанської ОДПІ  ГУ ДФС у Луганській області  ) і задекларувати отримані доходи. Для цього в ЦОПах створені всі необхідні умови. Декларацію також можна заповнити на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua), де розміщено спеціальний банер, в якому детально пояснюється порядок заповнення податкової декларації та додатків до неї, або ж надіслати заповнену декларацію  поштою. 

 

Щодо оподаткування суми доходів фізичної особи

у вигляді винагороди за договором транспортного експедирування оподатковуються ПДФО 

В Рубіжанській ОДПІ ГУ ДФС в Луганській області роз’яснили, що суми доходів фізичної особи у вигляді винагороди за договором транспортного експедирування підлягають оподаткуванню ПДФО. 

Звертаємо увагу, що основними законодавчими актами, що регулюють транспортно-експедиторську діяльність, є Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України (далі - ГКУ) і Закон України від 01 липня 2004 року N 1955-IV "Про транспортно-експедиторську діяльність" (далі - Закон N 1955). 

Відповідно до ст. 1 Закону N 1955 транспортно-експедиторська діяльність - це підприємницька діяльність із надання транспортно-експедиторських послуг з організації та забезпечення перевезень експортних, імпортних, транзитних або інших вантажів. 
При цьому транспортно-експедиторська послуга - це робота, що безпосередньо пов'язана з організацією та забезпеченням перевезень експортного, імпортного, транзитного або іншого вантажу за договором транспортного експедирування. 

Згідно зі ст. 9 Закону N 1955 за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу. 
Договором транспортного експедирування може бути встановлений обов'язок експедитора організувати перевезення вантажу транспортом і за маршрутом, вибраним експедитором або клієнтом, укладати від свого імені або від імені клієнта договір перевезення вантажу, забезпечувати відправку і одержання вантажу, а також виконання інших зобов'язань, пов'язаних із перевезенням (ст. 316 ГКУ). 

Відповідно до ст. 4 Закону N 1955 транспортно-експедиторська діяльність здійснюється суб'єктами господарювання різних форм власності, які для виконання доручень клієнтів чи відповідно до технологій роботи можуть мати: склади, різні види транспортних засобів, контейнери, виробничі приміщення тощо. 

Експедитори для виконання доручень клієнтів можуть укладати договори з перевізниками, портами, авіапідприємствами, судноплавними компаніями тощо, які є резидентами або нерезидентами України. 

Транспортно-експедиторську діяльність можуть здійснювати як спеціалізовані підприємства (організації), так і інші суб'єкти господарювання. 

Оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців на загальній системі оподаткування, регламентується розділом IV Кодексу. 

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, визначено главою I розділу XIV Кодексу. 

Довідково: лист ДФСУ від 20.01.17 № 1250/6/99-99-15-02-02-15. 
  

Термін подання декларації з плати за землю на 2017 рік  закінчується 20 лютого 

Рубіжанська  ОДПІ Головного управління ДФС у Луганській області і звертає увагу платників земельного податку та орендної плати за землю, що 20.02.2017 року закінчується термін подання декларації з плати за землю на 2017 рік. 

Поряд з цим, необхідно зазначити, що з 1 січня 2017 року набрав чинності Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства від 25.11.2016 року № 489 «Про затвердження порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. 

Для поновлення довідок про нормативну грошову оцінку земель на 2017 рік платникам земельного податку та орендної плати за землю необхідно звертатись до відповідних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин. 

 

Порядок введення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ з 1 квітня змінюється  

Рубіжанська ОДПІ ГУ  ДФС у Луганській області  інформує, що з 1 квітня діятиме новий Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ, затверджений Постановою Кабміну від 25.01.2017р. №26. 

Вказаний Порядок визначає механізм ведення Мінфіном інформаційного ресурсу Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ за формою згідно з додатком, який додається до Порядку. 

Слід зазначити, що формування Реєстру буде здійснюватися автоматично на підставі баз даних ДФС та Казначейства. 

Щодо Заяв про повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ, вони автоматично вноситимуться до Реєстру протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження. А повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування буде здійснюватися у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення заяв до Реєстру. 

Мінфін в свою чергу має забезпечити щоденне оприлюднення Реєстру на своєму офіційному веб-сайті. 
Окрім того звертаємо увагу, що з 1 квітня поточного року втратять чинність Постанови Кабміну від 22.02.2016 № 68 «Про затвердження

Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» та від 17.01.2011 № 39 «Про затвердження Порядку взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість». 

До 1 квітня 2017 року бюджетне відшкодування сум ПДВ за заявами, які включені до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ, сформованого згідно з п.52 підрозд.2  розд.XX «Перехідні положення» Податкового кодексу, здійснюватиметься у порядку, що діяв до 1 січня 2017 року. 

 

Понад 196 тис.грн. акцизного податку направлено до Зведеного бюджету платниками Кремінщини 

Як повідомив в.о. начальник Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганської області Андрій Забровський порівняно з минулорічним січнем надходження по акцизному податку зросли на 83,2 тис. гривень. Так в січні цього року до Зведеного бюджету платники Кремінського району направили в казну 196,1 тис. грн.

Водночас керівник нагадав, що 01 січня 2017 року діють нові ставки акцизного податку на пальне, алкогольні напої, що не маркуються марками акцизного податку (до 8,5 відс. об’ємних одиниць), коньяки, тютюн і тютюнові вироби, а з 01 березня почнуть діяти нові ставки акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку. 

Про розмір ставок та інші зміни акцизного податку детально можна ознайомитися у листі ДФС України від 08.02.2017 №3080/7/99-99-12-03-03-17 «Про законодавчі зміни в частині акцизного податку». 

 

Сервісні функції ДФС посилюються 

Як повідомили в Рубіжанській ОДПІ органи ДФС активно налагоджують дистанційну взаємодію з платниками податків – запроваджують нові, зручні електронні сервіси, які допомагають заощаджувати час представників бізнесу. 

Наприклад, завдяки Електронному кабінету платник може отримати цілий комплекс послуг – від подання податкової звітності до листування з органами ДФС. Вхід до нього здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, який можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів. Зокрема, безкоштовно в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (http://acskidd.gov.ua/) або в банківських установах та організаціях. Сама ж процедура отримання ключа ЕЦП для фізичних осіб займає від 10 до 30 хвилин. 

 

Рубежанская ОГНИ предоставляет материалы Пресс-службы ГУ ГФС в Луганской области

Налоговики обнаружили подпольную АЗС в Кременной

Сотрудники спецподразделения Главного управления ГФС в Луганской области «Фантом» выявили и пресекли деятельность очередной подпольной автозаправочной станции.

Фискальный наряд спецподразделения совместно со следователями налоговой милиции Главного управления ГФС в Луганской области во время проведения проверки установили, что на АЗС в г. Кременная в значительных объемах осуществлялась реализация бензина и дизтоплива производства Российской Федерации, которые имеет контрабандное происхождение.

По результатам проведенного обыска в рамках уголовного производства по ч.1 ст.204 Уголовного кодекса Украины изъято более 8 тонн горюче-смазочных материалов ориентировочной стоимостью 205 тыс. грн и оборудование на 100 тыс. грн.

В настоящее время устанавливаются каналы поставки контрабандного топлива и лица, причастные к незаконной деятельности.

 

Помощь работодателя на лечение не облагается

Главное управление ГФС в Луганской области информирует. В общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход плательщика налога не включаются и не облагаются налогом средства или стоимость имущества (услуг), предоставляемых как помощь на лечение и медицинское обслуживание налогоплательщика, в том числе, но не исключительно, для приобретения лекарств, донорских компонентов, протезно-ортопедических изделий, изделий медицинского назначения для индивидуального пользования инвалидов, за счет средств благотворительной организации или его работодателя (пп.165.1.19 НКУ).

С 1 января 2017 работодатели могут финансировать без налогообложения лечение и медобслуживание не только своих наемных работников, но и членов их семей первой степени родства (жена, муж, родители, дети), а также детей, находящихся под их опекой.
Это предусмотрено пунктом 74 раздела 1 Закона Украины от 21.12.2016 г. №1797 «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины по улучшению инвестиционного климата в Украине».

Обязательным условием для освобождения от налогообложения в случае предоставления средств является наличие документального подтверждения расходов.

 

Получали доходы не от налогового агента? Посетите налоговую

Главное управление ГФС в Луганской области напоминает. Налоговым кодексом Украины определено, что налогоплательщик, получающий доходы не от налогового агента и иностранные доходы, обязан включить сумму таких доходов в общий годовой налогооблагаемый доход и подать налоговую декларацию по результатам отчетного налогового года, а также оплатить налог с таких доходов (пп.168.2.1 п.168.2 НКУ).

Не является налоговым агентом нерезидент или физическое лицо, которое не имеет статуса субъекта предпринимательской деятельности или не состоит на учете в органах государственной налоговой службы как лицо, осуществляющее независимую профессиональную деятельность.

Таким образом, граждане, которые получали в течение отчетного года доходы не от налоговых агентов, обязаны до 1 мая года, следующего за отчетным, предоставить налоговую декларацию, в которой отражается сумма полученного дохода, сумма уплаченного в течение отчетного года налога и налогового обязательства.
Сумма налогового обязательства, указанная в налоговой декларации, уплачивается гражданами самостоятельно до 1 августа года, следующего за отчетным.

 

«Фантомовцы» Луганщины задержали партию электронных сигарет

В выходные фискальный наряд спецподразделения "Фантом" совместно с пограничниками на незаконной переправе через реку Северский Донец возле с. Трехизбенка при проведении проверки задержали двух нарушителей.
Первый – гражданин села Передельское, на своей «Ниве» пытался переправить во временно неподконтрольный Украине Славяносербск 300 кг сливочного масла на общую сумму свыше 30 тыс. грн.

А второй – житель поселка Трехизбенка на «Москвиче» пытался переправить в Славяносербск электронные сигареты с комплектующими на сумму 61,3 тыс. грн и 350 кг пищевого мака на сумму более 31 тыс. грн.
По данным фактам составлены протоколы по ч.1 ст.204-3 КУоАП.

 

В январе 2017 года местные громады Луганщины получили от упрощенцев 27,5 млн грн единого налога

В Главном управлении ГФС в Луганской области сообщили, что основная часть поступлений единого налога, а это 13 млн грн, уплачена физическими лицами – предпринимателями, которые работают на упрощенной системе налогообложения, и сельскохозяйственными товаропроизводителями – 12,3 млн грн.

По сравнению с показателями за 2016 год поступления единого налога увеличились почти на 14,5 млн грн или более, чем в 2 раза.
Юридические лица - плательщики единого налога III группы уплатили в местную казну 2,1 млн грн, что на 0,6 млн грн или на 37,3 % больше, чем  в январе 2016-го года.

Напомним, всего в январе 2017 года в местные бюджеты Луганщины поступило 196 млн грн.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 5
візитів сьогодні: 3025
візитів всього: 585903