Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Головне управління Національної поліції в Луганській області попереджає
25 січня 2017 року 11:48

 

НЕ СТАНЬТЕ ЖЕРТВОЮ ШАХРАЇВ

 

Останнім часом до поліції все більше звертається громадян, яких ошукали шахраї. Працівники поліції закликають громадян бути пильними та обачними. Не довіряти особам, які намагаються під будь-яким приводом вас ошукати Не зволікаючи, звертатися до найближчого відділу поліції або телефонувати «102». Розповідайте своїм друзям, рідним та близьким про те, які види шахрайств сьогодні розповсюджені і як потрібно діяти, щоб не стати жертвою злочину.

БАНКІВСЬКІ ШАХРАЇ
Шахраї телефонують називаючись працівником служби безпеки банку або банківського клерка та під будь-яким «службовим» приводом вимагають повідомити реквізити картки.

ЯК НЕОБХІДНО ДІЯТИ

- ніколи і нікому не називайте коди і паролі, навіть якщо вам дзвонить генеральний директор банку. Банк ніколи не буде дзвонити вам на телефон і просити пін-код або зробити якусь дію з вашою карткою. Банк її просто заблокує, а вам необхідно буде прийти в офіс і вирішити усі проблеми

- якщо вам дзвонять і кажуть, що у вас проблеми з картою;

- покладіть трубку і самі зателефонуйте в банк або сходіть до найближчого відділення - жодна служба безпеки банку не буде вас просити йти в банкомат, вставляти в нього карту і натискати якісь кнопки. Це шахраї;

- запам'ятайте або запишіть номери телефонів, адреси або номера машин, якщо запідозрите, що стосовно вас відбувається шахрайство;

- негайно телефонуйте до поліцію і вимагайте прийняти від вас заяву про скоєння злочину.

ПРИДБАННЯ ТОВАРІВ У ІНТЕРНЕТІ

Схеми обману досить різноманітні - покупець часто ризикує не заощадити, а залишитися взагалі без товару і грошей. Шахраї під приводом покупки або продажу товарів через всесвітню мережу Інтернет обдурюючи, заволодівають грошовими коштами з вашого карткового рахунку.

ЯК НЕОБХІДНО ДІЯТИ

- перевіряйте дані продавця в інтернеті. Введіть в пошукову систему номер телефону, e-mail, реквізити для оплати та інші дані про продавця. Таким чином можна буде знайти відгуки або ж компрометуючу інформацію - не поспішайте робити передоплату, особливо якщо вам пропонують зробити перевід грошей за товар або послугу тільки через Western Union або за допомогою різних платіжних систем, таких як Webmoney, QIWI і ін. Виявити шахрая - одержувача грошей в такому випадку буде дуже складно - особливо, якщо контрагент перебуває в іншій країні. - ні в якому разі не відправляйте контрагенту копію паспорта або ІПН. Ніколи не передавайте персональні дані третім особам: PIN-код карти, секретні коди; паролі, які приходять на ваш телефон, данні паспорту - не купуйте товар за заниженою ціною.

Перевіряйте реальну вартість такого товару в мережі або в магазинах, а також на сайтах порівняння цін. Низька ціна - перша ознака обману.

- зробивши вибір, передзвоніть в магазин і уточніть всі дані про магазин, товар, вартість доставки, термін гарантії, гарантійних майстерень і т.д.

- якщо товар знаходиться в іншому місті, то краще скористатися доставкою з можливістю післяплати. Покупцеві доведеться трохи переплатити (якщо за доставку платить одержувач), але зате у нього буде можливість подивитися на товар перед тим, як віддати за нього гроші.

- якщо ж ви підозрюєте, що стали жертвою шахраїв, негайно повідомте про це в банк, заблокуйте карту і зверніться до правоохоронних органів.

 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 9
візитів сьогодні: 6908
візитів всього: 602846