Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Рубіжанська ОДПІ  інформує 
22 грудня 2016 року 14:23

 


Робота з електронними сервісами 

 Як повідомили в Рубіжанській  ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області ,на  офіційному веб - порталі ДФС України розміщено чимало електронних сервісів, якими платники податків мають можливість скористатися. 

На сьогодні успішно працюють такі електронні сервіси, як«Електронний кабінет платника податків», «Дані Реєстру платників ПДВ», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Антикорупційний сервіс «Пульс», «Електронна звітність», «Анулювання реєстрації платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку», «Декларування on-line», «Дані про взяття на облік платників податків». 

Як розповів в.о начальника Рубіжанської  ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області Юрій Мельник, у платників податків інколи виникають питання з приводу використання електронних сервісів, зокрема як дізнатися, що податкова звітність в електронному вигляді була отримана контролюючим органом. 
    Слід враховувати вимоги «Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку», затвердженої наказом ДПС України від 10.04.2008 року № 233, згідно з якими перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до контролюючого органу засобами телекомунікаційного зв’язку. Ця квитанція надсилається контролюючим органом на електронну адресу платника податків, з якою було надіслано податкову звітність. 
   Другий примірник першої квитанції в електронному виді зберігається в органі ДФС. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається не одержаним. А підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних є друга квитанція в електронному виді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДФС. 


  Звітність неприбуткових організацій 

На питання платників відповідала в.о. начальника відділу податків та зборів з юридичних осіб Надія Мухіна. 

Питання: як відобразити доходи та видатки неприбутковій організації у звіті ?
   Відповідь: у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації згруповано всі види отриманих доходів неприбуткової організації без виділення доходів за окремими ознаками неприбутковості. 
Форма Звіту передбачає заповнення лише тих показників, які відображають особливості діяльності неприбуткової організації в залежності від закону, що регулює її діяльність. 

Дані, наведені у Звіті, повинні ґрунтуватися на даних бухгалтерського обліку та відповідати вимогам щодо складання податкової звітності. 

Частину І Звіту заповнюють всі неприбуткові організації незалежно від того, дотримались вони вимог, визначених п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу чи ні. 

У рядках 1.1 – 1.16 Звіту відображаються доходи, одержані неприбутковими організаціями, а у рядках 2.1 – 2.6 Звіту – суми видатків. 
   При цьому у зазначених рядках показники заповнюються з урахуванням особливості діяльності неприбуткової організації відповідно до закону, що регулює її діяльність. 
Зокрема, у рядку 1.15 Звіту відображається загальна сума отриманих неприбутковою організацією безоплатних надходжень або надходжень у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань. 

Видатки неприбуткової організації щодо використаних безоплатних надходжень або надходжень у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань відображаються у рядку 2.6. 

Рядок 1.16 Звіту передбачений для відображення інших доходів, які не включені до рядків 1.1 – 1.15 Звіту. 

Неприбуткові організації, які не порушували вимог Податкового кодексу України (ПКУ), подають звіт за базовий податковий (звітний) період - календарний рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Подання фінансової звітності разом зі Звітом здійснюється за бажанням неприбуткової організації. 

Форма Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553

 

Оподаткування новорічних та різдвяних подарунків ? 

В Рубіжанській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області роз’яснили питання оподаткування подарунків, які отримують на новорічні та різдвяні свята   як діти, так і дорослі від підприємств, органів державної влади, органів місцевого самоврядування чи профспілок. Підприємства та організації власним коштом вітають дітей своїх працівників святковими подарунками. 

Відповідно до п.п.165.1.39 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2016 році – 689,0 грн.). 

Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків, які надаються платнику податків, перевищує у 2016 році – 689,0 грн., то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. 

Водночас подарунки надаються фізичним особам, а отже при їх видачі підприємству слід відобразити у податковому розрахунку суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку; і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ за ознакою «160» вартість новорічних подарунків, яка надана у розмірі, що не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, та за ознакою «126» у разі перевищення такої суми як додаткове благо.

Аналогічно на загальних підставах оподатковуються подарунки придбані для працівників за власні кошти підприємства. 
   Крім цього, оподаткування новорічних подарунків для дітей регулюється Законом України від 30 листопада 2000 року № 2117-ІІІ «Про звільнення від оподаткування коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків», із змінами та доповненнями. 

Слід зазначити, що цей Закон є винятком із загальних положень, встановлених Податковим кодексом України, та регулює деякі питання фінансування заходів, пов’язаних з організацією новорічних і різдвяних свят для дітей і підлітків. 

Відповідно до Закону у період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року вартість святкових подарунків і квитків на новорічно-різдвяні заходи не буде включатись до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб-батьків тих дітей, які отримали їх від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських (у тому числі профспілкових) організацій та створених ними закладів освіти, охорони здоров’я і культури, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.

При цьому під дитячими святковими подарунками слід розуміти набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8 відсотків прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року. 

Оскільки прожитковий мінімум для працездатної особи станом на 01.01.2016 р. дорівнював 1378 грн., то неоподатковувана вартість новорічних подарунків у 2016 році (на період з 15 листопада до 31 грудня) складає 1378 х 8% = 110, 24 грн. На період з 1 січня до 15 січня 2017 року такий показник буде інший – залежно від прожиткового мінімуму для працездатної особи, який буде встановлено Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». 

Якщо ж подарунок коштуватиме дорожче, ніж зазначені показники, то суму перевищення його вартості над ними необхідно оподатковувати за ставкою 18% як додаткове благо з урахуванням коефіцієнта для доходів у негрошовій формі. 

Отже, вартість святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, отриманих дітьми згідно з вищевказаним Законом від перелічених установ і організацій, не включається до оподатковуваного доходу громадян, які є батьками. Разом з тим такі доходи мають бути зазначені у формі № 1 ДФ незалежно від їх оподаткування. Їх слід відобразити під ознакою доходу «160». 

 

Єдиний податок від малого підприємництва є постійним джерелом  наповнення місцевих бюджетів.

За січень-листопад  2016 року від суб’єктів малого підприємництва  м. Рубіжне  та Кремінського району и до місцевих бюджетів надійшло майже   22,5 млн грн. єдиного податку, що на 12,4 млн грн або 2,2 рази більше ніж надходження за аналогічний період минулого   року.   У листопаді  поточного року  до бюджетів надійшло  понад 2,7 мільйонів гривень, що перевищує минулорічні показники на 255,3 тис.грн. Про це повідомив  в.о. начальника  Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області Юрій Мельник на прес-конференції з представниками місцевих ЗМІ.

Юрій Мельник розповів, що  з початку 2016 року  фізичні особи – підприємці спрощенці  м. Рубіжне  та Кремінського району спрямували до місцевих бюджетів  майже   11,8 млн грн єдиного податку, що на 2,7 млн грн або на 68 ,7%  більше ніж за аналогічний період минулого   року.

Надходження за листопад поточного року становили понад 1,6 мільйонів  гривень, що перевищує минулорічні показники на 618,3  тис. грн.  

Під час спілкування з журналістами, податківець нагадав, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від застосування спрощеної системи визначені ст.298 Податкового кодексу України  та звернув увагу, що при перевищенні платниками єдиного податку в календарному році обсягу доходу 1 млн. грн необхідно застосовувати РРО або проводити розрахунки виключно в безготівковій формі.

Щодо відображення в декларації суми ПДВ від придбаних виробничих факторів, використаних для вирощування експортованої сільгосппродукції.

Рубіжанська ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області  інформує платників податків про те, що сільськогосподарське підприємство, яке перебуває на спеціальному режимі обкладення ПДВ, операції з експорту власновирощеної сільськогосподарської продукції за нульовою ставкою ПДВ відображає в рядку 2 декларації з ПДВ з позначкою «0121» – «0123». 

При цьому суми ПДВ, що фактично сплачені сільгосппідприємством постачальникам товарів/послуг, котрі були ним придбані як виробничі фактори для вирощування експортованої продукції та включені за правилом першої події до складу податкового кредиту декларацій 0121–0123, платником через рядок 14 декларації 0121–121 звітного періоду переносяться до рядка 14декларації 0110 такого звітного періоду та заявляються до бюджетного відшкодування.

Несплачені постачальникам суми ПДВ від придбаних товарів/послуг, які використані сільгоспвиробником під час вирощування експортованої сільськогосподарської продукції та включені ним до складу податкового кредиту декларації 0121–0123, ураховуються в деклараціях 0121–0123 для визначення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом звітних (податкових) періодів. 


    Платники Рубіжанської ОДПІ перерахували за ліцензії понад 2,7 мільйонів  гривень 

За одинадцять місяців поточного року від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами до місцевого бюджету м. Рубіжне  надійшло 1,7 млн грн., а до  місцевих бюджетів Кремінського району  платники перерахували  понад 1 млн грн.

Про це зазначив  в.о.  начальника Рубіжанської  ОДПІ Юрій Мельник. 
   За її словами, в порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження по сплаті за ліцензії по Рубіжанський ОДПІ  зросли на  майже на 0,4 млн. грн. З початку року платниками отримано 413 ліцензій  на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та  тютюновими виробами на торгівельні об’єкти, що розташовані на території м. Рубіжне  та Кремінського  району. 

Посадовець звернув  увагу платників податків, що ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами) є документом, який дає право здійснювати діяльність з реалізації алкогольних напоїв (тютюнових виробів) у визначеному у ній місці торгівлі.

Місце торгівлі визначається як місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів і пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане РРО (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів. 

Від платників  Рубіжанської ОДПІ до державного бюджету надійшло понад 49 мільйонів гривень ПДВ.

Про це повідомив в.о завідувача сектору  Рубіжанської  ОДПІ Денис Билак.   Перевищення над минулорічними показниками склало 21,8 мільйони гривень податку на додану вартість, або 79,7 % перевищені також планові показники на   10,млн грн. ( 25 %). 

Зокрема, платниками м.Рубіжне сплачено 19,6 млн. грн., Кремінщини– 29,6 млн грн. 

Рубіжанська  ОДПІ нагадує, система електронного адміністрування податку на додану вартість з 1 липня 2015 року працює в режимі, що забезпечує реєстрацію платниками податку на додану вартість податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку, обчислену за формулою відповідно до статті 200 Податкового кодексу України. 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 8
візитів сьогодні: 908
візитів всього: 586337