Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Не виконання покарання у виді громадських робіт тягне за собою кримінальну відповідальність
7 листопада 2016 року 11:09

За вчинення кримінальних правопорушень невеликої та середньої тяжкості засудженим судом призначається покарання у вигляді громадських робіт. Цей вид покарання не може бути застосований до вагітних жінок, пенсіонерів, інвалідів 1 та 2 груп інвалідності. Виконуються громадські роботи протягом чотирьох годин на добу у вільний від навчання та основної праці час на об’єктах, які визначає орган місцевого самоврядування.

Так, Рубіжанським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури направлено обвинувальний акт стосовно мешканця міста Лисичанськ, який ухилявся від відбуття покарання у вигляді громадських робіт (ч.2 ст.389 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що особа Т. засуджена Рубіжанським міським судом Луганської області за ч.1 ст.185 КК України до 160 годин громадських робіт. Вступивши у законну силу вирок направлений у Рубіжанську кримінально-виконавчу інспекцію  де засуджений був взятий на облік. Проте останній для постановки на облік до кримінально-виконавчої інспекції  не з`явився, про зміну місця мешкання не повідомив.         Таким чином, діючи умисно, з метою ухилення від призначеного йому Рубіжанським міським судом покарання у вигляді громадських робіт до виконання покарання не приступав і не відпрацював жодної години із 160 годин громадських робіт, а також без поважних причин на реєстрацію в Рубіжанську кримінально-виконавчу інспекцію жодного разу не з'явився, що є порушенням умов і порядку відбування покарання.

Своїми умисними діями він вчинив кримінальне правопорушення, що пов’язане із ухиленням  від відбування громадських робіт, який засуджений до цього покарання, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 389 КК України.    

За вказане кримінальне правопорушення вироком Рубіжанського міського суду Луганської області особу С. засуджено до 1 року 6 місяців 20 днів обмеження волі с іспитовим терміном 1 рік 6 місяців.     

Нагадуємо,  що це вже не перший випадок ухилення від виконання покарання у вигляді громадських робіт в поточному році. У серпні за цією ж статтею вже засуджено особу до 2 років обмеження волі з іспитовим строком 1 рік.

Довідково: санкція ч.2 ст. 389 КК України передбачає покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років.

 

Прокурор Рубіжанського  відділу

Сєвєродонецької  місцевої  прокуратури                                          

Луганської області                                                                             С. Лашутін


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 9
візитів сьогодні: 3067
візитів всього: 585902