Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Упровадження інклюзивної освіти у навчально-виховний процес загальноосвітніх закладів міста Рубіжного
4 травня 2016 року 11:49

27 квітня 2016 року в Рубіжанській загальноосвітній школі №3 пройшов міський науково-методичний семінар "Впровадження інклюзивної освіти у навчально-виховний процес" для заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи.
У семінарі взяли участь  Бурлуцька С.І., головний спеціаліст управління освіти, Замора Л. М.,  завідувач міського методичного кабінету, Коган О. В., завідувач ПМПК, Сич М.А., Козел А.П., методисти міського методичного кабінету, Крошка С.А., голова циклової комісії Лисичанського педагогічного коледжу, заступники директорів з навчально-виховної роботи шкіл міста.
    Упровадження інклюзивної освіти – важлива і нагальна проблема сучасної школи. Питання практичної організації такого навчання є надзвичайно актуальними, тому у своїх виступах учасники семінару розповіли про вирішення  саме цієї проблеми педагогічним колективом школи №3.

Відкрила семінар Бурлуцька С.І., яка зазначила, що проведення даного заходу сприятиме нагромадженню практичного досвіду у створенні оптимальних умов для інклюзивної освіти у класах загальноосвітніх шкіл із забезпеченням відповідної підтримки з боку фахівців, надання комплексної корекційної допомоги за місцем проживання родинам, що виховують дітей з особливостями психофізичного розвитку.
    Змістовним і цікавим був виступ  Коган О. В., завідувача ПМПК, яка розповіла про особливості організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах.    Заступник директора з навчально-виховної роботи ЗШ №3 Якобчук Т.А. презентувала учасникам семінару освітній проект «Рівні серед рівних!», який запроваджено у Рубіжанській ЗШ №3, розповіла про основні етапи роботи за проектом, мету та завдання кожного з них, терміни їх упровадження. Директор  школи Гейко О.А  докладно проінформувала  присутніх про діяльність асистента вчителя в інклюзивному класі, відповіла на запитання учасників семінару.
    Учитель–реабілітолог Дембовський Ю.М. не лише розказав про  свою роботу з реабілітації дітей з порушенням опорно-рухового апарату, а й разом зі своєю ученицею  Анастасією П. продемонстрував основні прийоми роботи.
    Практичний психолог школи Ляповка Ю.Ю. разом зі своєю ученицею Ориною М. продемонструвала присутнім деякі цікаві форми психологічної роботи. (можливо краще реабілітації?)
    Чугаєнко О.А., учитель-логопед-дефектолог, акцентувала увагу на процесі  розвитку комунікативної компетентності дітей з особливими потребами шляхом виправлення стертої форми дизартрії, провела цікавий майстер-клас з елементами вправ, які вона використовує у своїй роботі з такими дітьми.

Учасникам семінару було запропоновано до перегляду фільм про інклюзивну форму навчання у ЗШ №3.
    Семінар пройшов у дружній творчій атмосфері. Учасники отримали цінну інформацію  і на власному досвіді ознайомились з формами, методами і прийомами роботи спеціалістів. Під час обговорення заходу всі присутні дали високу оцінку проведеній роботі, її результатам та досвіду, що  напрацювала школа за рік роботи, дійшли висновку, що процеси інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітні навчальні заклади набудуть значного поширення і стануть успішними за умови зміни ставлення в суспільстві до цих дітей та до ідеї інклюзії, покращення матеріального забезпечення системи освіти, здійснення необхідної фахової підготовки педагогів.

О. А. Гейко, директор ЗШ №3 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 4
переглядів: 10
візитів сьогодні: 1919
візитів всього: 585109