Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Конференція щодо створення та функціонування Центрів надання адміністративних послуг
7 листопада 2011 року 15:48

 

Створення  зручних  і доступних умов для отримання громадянами адміністративних послуг є однією з головних задач, що має віршуватися на місцевому рівні. Адже саме за якістю цих послуг кожен громадянин оцінює  роботу місцевої влади.

1 та 2 листопада 2011 року у с.Татарів Івано-Франківській області відбулася  Конференція  щодо створення та функціонування Центрів надання адміністративних послуг в Україні. Організаторами цього заходу стали Івано – Франківська міська рада, Центр політико-правових реформ (ЦППР), Центр досліджень місцевого самоврядування (ЦДМС), Німецьке товариство міжнародного  співробітництва (GIZ), Фонд Фрідріха Наумана «За Свободу» (FFN). В Конференції прийняли участь представник координаційного центру з упровадження економічних реформ Адміністрації Президента України, представники управління конституційного та адміністративного законодавства Міністерства юстиції України, а також  представники 27 міст України, які вже створили, і ті що мають на меті створити Центри надання адміністративних послуг населенню. Зокрема були представлені міста Київ, Харків, Львів, Хмельницький, Тернопіль, Полтава, Вінниця, Кривий Ріг, Черкаси, Чернігів та ін.

 Луганська область була представлена містами Луганськ, Алчевськ, Стаханів, Свердловськ, Краснодон, Рубіжне, Лисичанськ – це міста які обрані як пілотні  по створенню таких центрів за підтримки Проекту  GIZ, яким були покриті усі витрати на відрядження підчас конференції учасників Луганської області.    

Цілю вищезазначеного заходу було обмін досвідом між представниками міст та об’єднання зусиль  для вирішення спільних проблем  щодо створення та функціонування центрів надання адміністративних послуг в Україні. Особливу увагу було звернено на загальнодержавну політику  та законотворчу спрямованість  у цьому напрямку. Учасників було проінформовано про де які суперечності у трактуванні окремих положень проекту Закону України «Про адміністративні послуги» між Адміністрацією Президента та Мінюстом. 

 Учасниками конференції, які другий день працювали по тематичним напрямкам, були напрацьовані конкретні пропозиції, виходячи вже з практичної точки зору, та  які мають бути опрацьовані спільно Міністерством юстиції та Адміністрацією Президента і внесені у проект Закону «Про адміністративні послуги в Україні». Це питання стосовно суб’єктів надання адміністративних послуг, статусу Центрів, децентралізації окремих послуг з обласного на міський рівень, затвердження відкритого  мінімального переліку послуг, які мають надаватися у Центрі, підготовки кадрів, IT- технології тощо.

 

 

Для інформації: в місті Рубіжне підписано  Угоду між міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ) в реалізації проекту «Підвищення якості муніципальних послуг». Одним з напрямків цієї роботи є створення Центру надання адміністративних послуг населенню, 50 відсотків фінансових витрат якого бере на себе грантодавець. Дана пропозиція з практики актуальна до моменту введення в силу Закону.

Зауваження: Проектом Закону «Про адміністративні послуги» передбачається що з веденням в дію цього закону витрати на створення Центрів мають бути покрити за рахунок міського бюджету.

                                                                                 

                                                                                              Начальник управління економіки С.А.Алфімова


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 6
візитів сьогодні: 966
візитів всього: 585049