Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
У Рубіжанській міській раді відбувся «круглий стіл» з питань надання безоплатної правової допомоги
22 січня 2016 року 09:47

 

21 січня у Рубіжанській міській раді відбувся «круглий стіл» з питань надання безоплатної правової допомоги. Участь у зустрічі прийняли представники Сєвєродонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які, до речі, були ініціаторами зустрічі, заступник міського голови Ткачук В.С., юридичний відділ Рубіжанської міської ради, начальники Рубіжанського міського управління юстиції та Краснолуцького міського управління юстиції, голова ГМО «Правовий простір» Монаков В.С., представник від преси.

Закон України «Про безоплатну правову допомогу» (далі – Закон) відповідно до Конституції України визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.

Право на безоплатну правову допомогу – гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб тримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених цим Законом (ст. 3 Закону).

Безоплатна первинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг: надання правової інформації; надання консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації (ст. 7 Закону).

Право на безоплатну первинну правову допомогу згідно з Конституцією України та цим Законом мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Згідно з частиною 2 статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг: захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечують, зокрема, центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Адреса найближчого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: вул. Гоголя, 24, 3-й поверх, кімната 1, м. Сєвєродонецьк, контактні телефони: 099526-48-54 або 0645242543.

Особи, що бажають/потребують отримати безоплатну вторинну правову допомогу, відповідно до Закону, мають надати до Центру довідку про середньомісячний  сукупний  дохід   їхньої   сім'ї та довідку/акт з місця перебування/проживання. 

 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 5
переглядів: 8
візитів сьогодні: 8302
візитів всього: 602710