Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
ІНФОРМУЄ Луганська обласна військово-цивільна адміністрація. Ольга Лішик: «Наша місія – відбудовувати те, що зруйновано на луганській землі в цій підступній війні проти України»
15 вересня 2015 року 11:45

 

   Заступник голови Луганської облдержадміністрації Ольга Лішик зустрілася з головою Крайової Управи Ліги Українців Канади, головою дослідного інституту «Українка», членом дирекції Українського Культурного Центру, куратором школи української спадщини ім. Ю. Липи (Торонто, Канада) Орестом Стецівом, який вперше відвідав наш регіон. 
   Як зазначила Ольга Лішик, мета цієї зустрічі – продовження налагодження взаємовідносин та співробітництва між обласною владою і міжнародними організаціями й товариствами. 
   Також у зустрічі взяли участь координатор програми «Місія Схід» Сергій Кузан, представник волонтерської мережі «Вільні люди» Валентин Бондаренко, координатор кризового медіа-центру «Сіверський Донець» Сергій П’ятниця та член штабу АТО Володимир Пілат.
Ольга Лішик розповіла поважним гостям, в яких складних умовах опинилася Луганщина внаслідок неоголошеної війни від колишніх «братів-росіян» та про значні руйнування, що зазнала інфраструктура, лікарні, школи, дитячі садочки й багато інших життєво важливих об’єктів області.
   Обласна влада спромоглася до 1 вересня відремонтувати зруйновані школи (за виключенням однієї вщент знищеної) вздовж ліні розмежування, щоб для всіх луганських школярів свято Першого дзвоника відбулося. 
   Лише тиждень, як на Луганщині затишшя, припинилися обстріли українських військових та мирних жителів. До цього, з сумом підкреслила Ольга Лішик, обстріли були постійними, для російських окупаційних військ це була справжня робота – стріляти з ранку до ранку. Кожного дня знищувалися п’ять – шість будинків. 
   Луганська облдержадміністрація робить усе можливе для відновлення житлових будинків, об’єктів соціальної сфери – це для неї пріоритетне завдання. Тим більш, що наші земляки-переселенці повертаються додому з різних куточків України та інших країн.
За словами Ольги Лішик, на підконтрольній території області зареєстровано 218 тис. вимушених переселенців, яких ми не спроможні забезпечити роботою. Бо ці території здебільшого аграрні, а промислові райони залишаються окупованими. 
     Наша місія, – наголосила заступник голови облдержадміністрації, –відбудовувати те, що зруйновано на луганській землі в цій підступній війні проти України. «Ми продемонструємо, що Луганська область відродилася. Ми зробимо все можливе для налагодження цивілізованого гідного життя луганчан. Українці зараз єдині як ніколи. Нав’язаний нам військово-політичний конфлікт допоміг українцям згуртуватися та проявити щиру любов до України», – підкреслила вона. 
   Ольга Лішик пишається тим, що облдержадміністрації вдалося успішно реалізувати проект щодо відпочинку та реабілітації дітей з Луганщини в інших областях України та в європейських країнах. У першу чергу в такі подорожі відправляються маленькі луганчани з прифронтових районів, які пережили жахи війни. «Я впевнена, що саме наші діти зможуть кардинально змінити Україну. Мета таких поїздок – щоб наші діти познайомилися з іншою культурою, на власні очі побачили добре ставлення до них, а потім вдома розповіли про це своїм батькам та друзям». 
   Орест Стеців також висловився на підтримку думки, що саме діти із сучасним світоглядом, в тому числі зі східних регіонів, відновлять Україну. 
   Наприкінці зустрічі Ольга Лішик зауважила, що обласна влада відкрита для співпраці з усіма міжнародними організаціями, благодійниками, які небайдужі та щирі в своїх намірах допомогти у відбудові Луганщини.

Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 6
візитів сьогодні: 1835
візитів всього: 585108