Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Відбулося підписання Угоди про партнерство між Програмою розвитку ООН та міською радою міста Рубіжне
18 травня 2015 року 17:09

 

   15 травня 2015 року відбулося підписання Угоди про партнерство між Програмою розвитку ООН та міською радою міста Рубіжне. Угоду підписано в рамках реалізації нового компоненту розвитку міст Проекту ЄС \ ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) у Луганській області. В церемонії підписання взяли участь секретар міської ради Дмитро Мухтаров та координатор Проекту  МРГ в Луганській області Євгенія Гулакова.
   У місті Рубіжне, в рамках нового компоненту Проекту МРГ, організації місцевих громад у партнерстві з органами місцевого самоврядування та ПРООН спільно вирішуватимуть питання місцевого розвитку, сприятимуть становленню «ефективного власника житла», поширюватимуть методи ефективного управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків. 
   У нашій області міста Рубіжне та Сєвєродонецьк стали партнерами Проекту ЄС \ ПРООН МРГ у рамках компоненту розвитку міст. Завданням цього компоненту є надання допомоги громадам 24х визначених на конкурсних засадах міст, чисельністю населення 10 - 150 тисяч, Київської, Чернігівської, Житомирської, Рівненської, Полтавської, Дніпропетровської, Харківської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Донецької та Луганської областей у покращенні місцевого самоврядування та підвищенні якості послуг населенню. 
   Таке партнерство сприятиме впровадженню кращих практик місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, впровадженню сучасних методів і принципів муніципального управління, реформуванню відносин та підвищенню енергоефективності в житловому секторі. У рамках компоненту розвитку міст, МРГ планує реалізувати не менше 300 мікропроектів, а у 15 містах сприяти впровадженню інноваційних практик у муніципальному управлінні. 
 
До відома:
   З 16 по 27 лютого 2015 року включно Проект МРГ,  приймав заявки від міст з чисельністю населення від 10 до 150 тис. для участі в компоненті в сфері розвитку міст. Від міст Луганщини було отримано 4 заявки від міст Сєвєродонецьк, Рубіжне, Сватове, Старобільськ. Далі, 10 квітня 2015р., за результатами рейтингової оцінки та скап-обговорення, уповноваженими особами від Луганської ОДА та керівництвом Проекту МРГ було відібрано  2 міста – партнера  – м.Рубіжне та м.Сєвєродонецьк (м.Старобільск резервне).  
 
Основними завданнями Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» в сфері розвитку міст є :
Запровадити кращі практики та знання щодо принципів мобілізації громад та участі організацій громад у вирішенні питань місцевого розвитку.
Сприяти розвитку ефективного місцевого самоврядування, вирішенню питань децентралізації та соціально-економічного розвитку міст, запровадженню сучасних принципів та методів муніципального управління.
Підвищити спроможність місцевих громад та органів самоврядування впроваджувати кращі принципи та практики місцевого розвитку орієнтованого на громаду, спільно визначати та вирішувати пріоритетні питання розвитку.
Сприяти впровадженню ефективних моделей надання якісних муніципальних послуг.
Сприяти становленню «ефективного власника житла», впровадженню методів раціонального управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків.
Сприяти, на умовах спільного фінансування, реалізації ініціатив організацій місцевих громад, спрямованих на вирішення питань капітального ремонту та підвищення енергоефективності житлових будинків та будівель навчальних закладів, питань водопостачання та водовідведення в районах забудови садибного типу, раціонального використання ресурсів у житловому секторі, у впровадженні інноваційних технологій та підвищенні обізнаності населення в цих сферах.
 
   Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) з 2008 року активно діє по всій території України.  Понад 2.6 мільйони людей у понад 2000 сіл покращили своє життя через реалізацію понад 2,5 тисяч місцевих ініціатив (мікропроектів). 
     

Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 8
візитів сьогодні: 1632
візитів всього: 585105