Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Новий порядок призначення житлових субсидій
2 квітня 2015 року 16:02

 

   З 1 травня поточного року в Україні запроваджується новий порядок надання населенню житлових субсидій. Для призначення субсидії необхідно подати лише два документи – заяву про призначення житлової субсидії (далі  - Заява) та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (далі – Декларація), форма яких спрощена. Доставку зазначених  бланків в кожне домогосподарство здійснять працівники підприємств, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення. Крім того, бланки декларації та заяви розміщені на веб-сайті Мінсоцполітики та Урядовому порталі. І оскільки вони не є документами суворої звітності, їх можна при бажанні роздрукувати, заповнити та надіслати до управління праці та соціального захисту населення Рубіжанської міської ради (93010, м. Рубіжне, вул. Руденка, 7).
   Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років,  звертатися до УПСЗН непотрібно, субсидію на наступний період буде призначено на підставі раніше поданих документів. Але громадянам, яким право на призначення субсидії надається за рішенням узгоджувальної комісії, необхідно надати до УПСЗН заяву та декларацію для призначення субсидії з травня поточного року.
   Для осіб, які не отримували субсидію в опалювальний період 2014/2015 років і звернуться до управіління у травні, субсидію буде розраховано на підставі відомостей про доходи, які зазначено у декларації. Після отримання від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду уточнених відомостей про доходи, розмір субсидії може бути переглянуто.
   У разі, коли в декларації заявник не задекларував якийсь вид доходу, надання раніше призначеної субсидії припиняється, і сума субсидії має бути повернута у подвійному розмірі.
   Наводимо Інструкції, розроблені Міністерством соціальної політики України, про порядок заповнення бланків заяви та декларації.
 
Інструкція про порядок заповнення бланку
Заяви про призначення житлової субсидії
1. Заяву заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особа, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг). Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла. 
2. У правому верхньому куті має бути зазначено назва місцевого управління соціального захисту населення, до якого подається Заява (УПСЗН Рубіжанської міської ради). 
3. У заяві зазначаються відомості про особу: прізвище, ім’я по батькові, зареєстроване місце проживання (для орендарів – фактичне місце проживання) із зазначенням адреси житла: поштовий індекс, населений пункт, вулиця, номер будинку, квартири), контактний номер телефону, реквізити паспорта громадянина України (серія, номер, ким і коли виданий), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).
4. У заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію:
- на оплату житлово-комунальних послуг;
- на придбання твердого палива та скрапленого газу (у разі коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення). 
Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.
5. У заяві необхідно вказати відомості про житлово-комунальні послуги, якими користується сім’я, зокрема:
1) у графі „Номер особового рахунку” – номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;
2) у графі „Найменування організації, що надає послуги” – назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги; 
3) у графі „Примітки” зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме: „є лічильник”або „немає лічильника”.
6. У заяві необхідно відмітити чи розглядати питання призначення субсидії комісією, створеною місцевими органами влади, що здійснюється на підставі обстеження умов проживання сім’ї.
Рішення про призначення субсидії комісією приймається у таких випадках: 
- заявник є непрацездатною особою, проживає один і бажає отримати субсидію на збільшену площу житла; 
- особові рахунки відкриті на особу, яка не зареєстрована; 
- сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (навчання, будівництва, ремонту, мобільний зв’язок) на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень
- з урахуванням кількості фактично проживаючих осіб (за наявності засобів обліку послуг);
- державним соціальним інспектором з’ясовано, що сім’я має додаткові джерела для існування.
7. Відомості, зазначені у заяві, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення заяви. 
 
Інструкція про порядок заповнення бланку
Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії
Декларацію заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особа, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг). 
У правому верхньому куті зазначається назва місцевого управління соціального захисту населення до якого подається декларація (УПСЗН Рубіжанської міської ради) . 
У розділі І:
У позиції 1 вказується: прізвище, ім’я по батькові особи, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особи, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг).
У позиції 2 необхідно зазначити загальну площу житлового приміщення (кв. метрів), кількість поверхів у будинку, а також підкреслити тип будинку: індивідуальний чи багатоквартирний.
У позиції 3 вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих – для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги із зазначенням прізвища, ім’я по батькові, дати народження, ідентифікаційного номера (за наявності) таких осіб. У графі „Примітки” можливо зазначити, що конкретна особа не проживає і їй не нараховується плата за житлово-комунальні послуги. 
У розділі ІІ заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року) без урахування податку з доходів фізичних осіб. У графі „Джерело доходу” – назва установи, організації, підприємства, де отримується дохід.
У розділі ІІІ вказується інформація про особу, яка здійснила одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень із зазначенням виду, вартості, дати здійснення купівлі (оплати) майна або послуг.
Відомості, зазначені у декларації, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення декларації.
Консультацію з питань оформлення та призначення житлових субсидій можна отримати за телефонами  6 - 38 - 38 та 6- 32- 47.                                                     
                                                             Наталія Ковтун, начальник УПСЗН

Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 5
переглядів: 8
візитів сьогодні: 1874
візитів всього: 585109