Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
«Східний експрес»
4 березня 2015 року 14:41

20 лютого у Рубіжанському міському Центрі туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді відбувся захід під назвою «Східний експрес». Для його проведення було обрано сучасний формат ток-шоу. Таку форму  заходу обрали невипадково. Бо саме цей формат дає змогу налагодити діалог між дітьми та дорослими, навчити підлітків відстоювати свою позицію, висловлювати свою точку зору, ділитися думками з різних питань.

У затишній залі Центру зібрались три групи дітей, які під час зимових канікул відвідали Західну Україну: Львівську область – учні СШ № 2, Закарпатську області – СШ № 10 та Івано-Франківську – вихованці РМЦТКСЕУМ. Групу «експертів» представляли дорослі: батьки, вчителі, депутати Рубіжанської міської ради, представники управління освіти. Напередодні заходу саме діти окреслили коло питань, які б їм хотілося обговорити з дорослими: це питання патріотизму, збереження традицій, мовне питання, питання віри та релігії. Словом те, що збентежило дитячі душі під час поїздки, що змусило замислитись і в дечому змінити свою думку.

Всі учасники ток-шоу досить активно включилися у діалог. Із запалом обговорювалось питання збереження традицій, відмінності та особливості святкування Різдвяних свят у нас та на Західній Україні, з’ясовували, чи є якісь традиції в нашому краї, якими б ми могли пишатися.

Гострим стало обговорення мовного питання. Дуже цікавими були думки, висловлені директором Рубіжанського ліцею Козорєзовим А.М., який зазначив, що людина вважається освіченою стільки разів, скільки мов вона знає. І, зрештою, дійшли спільної думки, що кожен житель країни – і простий мешканець, і особливо посадовець, - повинні досконало знати українську мову. А Островерха Ксенія наголосила на тому, що зберегти її можна лише маючи постійну мовну практику, і що українською слід користуватися у повсякденному житті не соромлячись.

Не зважаючи на те, що питання віри та релігії – це досить особиста сфера, всі учасники дискусії дійшли висновку, що лише віра, добре ставлення один до одного – без злоби та образ – допоможуть вижити в складний час. Бо тільки любов і всепрощення лікує людські душі. Про це просто і доступно для дітей говорив Отець Онуфрій, настоятель УПГКЦ.

Не залишилось без уваги найгостріше питання сьогодення – питання патріотизму. І дорослі, і діти одностайно наголосили на тому, що країна повинна бути єдиною, неподільної. Як сказав Даниїл Логвиненко, «не повинно звучати «ми» і «вони», бо всі ми – один народ. Треба пишатися різноманіттям  звичаїв і традицій, мовних діалектів, добре, що наша країна велика з багатою і неповторною історією і культурою. Зрештою, всі ми – діти однієї країни – України».  

На прикінці розмови кожна група презентувала свій відеоролик – спогади про незабутні канікули в Карпатах. І діти, і дорослі ще раз пережили хвилюючі моменти подорожі.

До цього дня педагоги Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді разом зі своїми вихованцями підготували фотовиставку «Різдвяна казка Бойківщини», яка розповідає про наше перебування у місті-побратимі Долині.

На завершення заходу діти висловити побажання зробити ток-шоу «Східний експрес» традиційним, бо в планах – нові запитання і нові зустрічі.

 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 4
переглядів: 7
візитів сьогодні: 1560
візитів всього: 585104